Jak si do svého života přitáhnout toho pravého?

Jste ve fázi hledání partnera? Přejete si už nebýt sami? Mám pro vás pár tipů, jak si můžete do svého života přitáhnout toho pravého.

Prvním krokem je uzavřít svou minulost. Aby se objevil někdo nový, musíte mít po vašem boku „místo“. Takže pokud ještě nemáte oficiálně anebo vnitřně sami pro sebe dořešený rozchod, rozvod, tak šup do toho. Také vyhoďte všechny věci, které vám bývalého partnera připomínají, fotky, oblečení, hrníček, prstýnek, prostě vše. Pokud nemáte sílu věci vyhodit, darujte je někomu jinému nebo je prodejte. I váš domov je potřeba na nový vztah připravit. Energie ladění se na nového partnera musí proudit všude kolem vás, kamkoliv přijdete.

Využijte svých předchozích zkušeností s partnery a začněte budovat jasnou představu o tom, jak by měl váš nový partner vypadat. Díky minulým vztahům víte, jakého partnera nechcete. Otočte nyní svou představu, jakého partnera chcete? Dejte průchod své mysli, sněte do největších detailů. Kolik by mu mělo být let? Jak bude vypadat? Barva vlasů, očí, typ postavy. Představujte si jeho styl chůze, jeho hlas, úsměv, vůni. Chtěli byste partnera vtipného, chytrého, sportovně nadaného, bohatého, hodného? Můžete si své představy přenášet na papír, nástěnku či kdekoliv jinde. Pište si tam, kreslete, lepte obrázky. Pokaždé, když vás napadne něco dalšího, dejte to tam. Nechte se unášet vizí vašeho společného života. Budete budovat společný domov? Cestovat? Jezdit na chatu? Vychovávat vaše děti? Nejprve musíte vy sami vědět, koho hledáte, až poté je možné jej najít. Čím jasnější vaše představa bude, tím jednodušší bude nového partnera najít.

Mějte rádi sami sebe.

To je velká věc. Pokud to tak není, začněte na tom pracovat. Nejde totiž najít někoho, kdo vás bude milovat, když to sami neumíte.

Buďte otevření a vnímaví ke svému okolí. 

Mluvte s blízkými o tom, jakého partnera hledáte. Lidé jsou propojeni společnými přáteli a mohou vás seznámit s novými lidmi.

Neizolujte se. Choďte ven na nejrůznější místa.

Váš budoucí partner se může objevit zrovna tam, kde byste to nejméně čekali.

Buďte sví!

Nestyďte se za své názory, za svou práci či zvláštnosti. Každý je jiný a díky tomu je svět pestrý a máme z čeho vybírat.

Pečujte o sebe.

Oblékejte se do věcí, ve kterých se cítíte dobře. Ženy zvýrazněte vaši ženskou stránku. Vůně, rtěnka, boty na podpatku, originální přívěšek, vtipná kabelka, to vše může hrát ve váš prospěch.

Komunikujte nejenom verbálně, ale i neverbálně. 

Dívání se do očí, otevřený postoj, sebevědomá chůze, dělají divy. Muži, ukazujte ženě svůj zájem nejen slovy, ale i činy, buďte pozorní a pečující, umožněte ženám, aby se s vámi cítily v bezpečí.

Nefňukejte a využijte času, který teď máte, sami pro sebe.

Vzdělávejte se, rozvíjejte se, věnujte se tomu, co vás baví, choďte na procházky, navštěvujte svou rodinu, běhejte, tancujte, malujte, meditujte, zpívejte, vyrazte na kávu, víno či pivo s kamarády.

Smějte se!

Nikdy nevíte, kdo vás sleduje. Úsměv je první a zároveň největší zbraň, jak svého nového partnera můžete zaujmout.

 

Mgr. Klára Gelnarová

Mgr. Klára Gelnarová

Jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku v Satiterapii, absolvovala jsem akreditovaný koučovací výcvik. Léta jsem se věnovala pomoci lidem s poruchami příjmu potravy. Dnes pomáhám lidem v nejrůznějších životních situacích. Dělám to, co pro mě má hluboký smysl, nacházím se svými klienty znovu jejich radost ze života, lásku k sobě, vnitřní klid a spokojenost.

Více o mně.

Dnes nejčtenější

 • Mentální anorexie a její příznaky

  Mentální anorexie je jedna z typů poruch příjmu potravy. Co je pro toto onemocnění typické? Nespokojenost se svou postavou Lidé s mentální anorexií jsou nespokojeni se svým tělem. Nelíbí se jim, jak vypadají a kolik váží. Přejí si zhubnout. Často nejprve zkoumají možnosti, jak to udělat zdravě. Upraví si jídelníček tak, aby v něm bylo více zdravých věcí a naopak sladkosti a jiné pochutiny se snaží úplně vyloučit. Někteří také začnou sportovat, koupí si permanentku do fitness centra, začnou běhat, cvičí doma. Nejsou ...

  45 views | posted on 18.1.2018 | under Poruchy příjmu potravy
 • Jak si do svého života přitáhnout toho pravého?

  Jste ve fázi hledání partnera? Přejete si už nebýt sami? Mám pro vás pár tipů, jak si můžete do svého života přitáhnout toho pravého. Prvním krokem je uzavřít svou minulost. Aby se objevil někdo nový, musíte mít po vašem boku "místo". Takže pokud ještě nemáte oficiálně anebo vnitřně sami pro sebe dořešený rozchod, rozvod, tak šup do toho. Také vyhoďte všechny věci, které vám bývalého partnera připomínají, fotky, oblečení, hrníček, prstýnek, prostě vše. Pokud nemáte sílu věci vyhodit, darujte je někomu ...

  34 views | posted on 3.8.2017 | under Vztahy
 • Mentální bulimie

  Přejídání a jeho kompenzace zvracením, sportem, vynecháním dalších jídel, projímadly, čímkoliv. Jak se mentální bulimie projevuje a co je pro ni typické? Období diet Před mentální bulimií se často objevuje období diet, čas, kdy se člověk snaží zhubnout, hlídá si to, co jí, upravuje jídelníček, jeho skladbu i množství. Toto období může trvat různý čas. Lidem se často zhubnout i podaří. Diety však bývají striktní, tělo se proti nim začne po určitém čase bránit. Je vyhladovělé, nemá energii a s tím se ...

  31 views | posted on 10.5.2018 | under Poruchy příjmu potravy
 • Rozchod, srdce na třísky a jak z toho ven

  Rozchod zažilo mnoho z nás. Dva lidé se seznámí, sdělí si, že by chtěli být více než přátelé, potkávají se, je jim spolu dobře, budují vztah, tvoří budoucnost, komunikují, více či méně se potýkají s nějakou rozepří, mají své radosti a starosti, vztah je protkaný různými životními událostmi, až jednou se oba nebo pouze jeden z nich rozhodne, že společnou cestu ukončí. Ne vždy je jednoduché rozchod překonat, připustit si myšlenku, že by to mohlo být k něčemu dobré. Objektivně může partner ...

  23 views | posted on 2.10.2017 | under Vztahy
 • 7 inspirací při potížích s jídlem

  Neexistuje žádný zaručený návod nebo rada, která by vám pomohla vystoupit z kolotoče poruch příjmu potravy. Následující řádky vám v tom však mohou být inspirací. Dneska jsem to už porušila, tak je to jedno Nikdy to není jedno, veškerá snaha se počítá. Lepší se přejíst trochu a zastavit se, než se dorazit. I toto je úspěch, velký úspěch. Je důležité si uvědomit, že to není všechno nebo nic. Lidé jsou na sebe často přísní a s touto tvrdostí se i hodnotí, ponižují ...

  16 views | posted on 13.6.2018 | under Poruchy příjmu potravy