Jsem terapeutka a koučka. Působím v centru Brna.

Život máme ve svých rukou, je jen na nás, jak bude vypadat! Pokud si přejete, aby váš život nabral jiný směr, můžeme na tom začít pracovat společně.

Od roku 2011 do roku 2016 jsem působila v Centru Anabell, které se zaměřuje na pomoc lidem s poruchami příjmu potravy a kde jsem se věnovala individuálnímu, párovému i skupinovému poradenství, intervenční a lektorské činnosti. S tematikou poruch příjmu potravy mám mnohaleté pracovní zkušenosti.

Vystudovala jsem obor Sociální pedagogika a poradenství na Filozofické Fakultě Masarykovy univerzity, jsem absolventkou výcviku Telefonické krizové intervence a Internetového poradenství. Jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku v satiterapii. Pravidelně publikuji pro www.zena.cz a www.prozeny.cz. Věnuji se také psaní článků na svém blogu.

Pokud vás napadají jakékoliv otázky, neváhejte se na mě obrátit.

Terapie poruch příjmu potravy

Poruchy příjmu potravy dokáží být velmi mocné. Svou vytrvalostí, vychytralostí a intenzitou se dokáží vrýt pevně pod kůži a zůstat tam po dlouhý čas. Bývá obtížné, ale ne nemožné, se z této moci vymanit.

Mentální anorexie, mentální bulimie, záchvatovité přejídání nebo jiné formy poruch příjmu potravy nepřichází do života z čista jasna. Již od dětství si potíže připravují půdu. Nepříjemná poznámka k postavě, kterou člověk slyší od blízkých či cizích lidí, je vždy ránou do srdce. Hodnocení, posměšky, výtky zůstávají navždy zapsány v těle. Stávají se součástí sebevnímání a sebehodnocení člověka. Své také dokáže sehrát náročný sportovní režim, ve kterém často dochází k porovnávání fyzických výkonů a postav.

Člověk si často myslí, že má vše pod kontrolou, až najednou zjistí, že to tak není. Pojďte to změnit a najít tak znovu svou vnitřní svobodu. Můžeme na tom začít pracovat společně.

Pomůžu vám hledat cesty, které povedou k tomu, že se do vašeho života začne navracet radost. Budeme směřovat k tomu, aby se jídlo stalo přirozenou, a ne děsivou, součástí vašeho života. Budeme se věnovat sebepoznání, osobnostnímu rozvoji, budování úcty a lásky k sobě samému, protože tyto oblasti jsou klíčem k odpoutání se od potíží s jídlem. Naučíme se vnímat tělo, jeho prosby a potřeby. Budeme se učit jej přijímat a respektovat, vkládat do něj důvěru.

Možná se zamýšlíte nad tím, jestli se toto téma týká i vás. Nápomocný vám může být článek Dieta nebo už jsem za hranou?, který vám pomůže se v tom lépe zorientovat.

Jak terapie probíhá?

Terapie se zaměřuje na porozumění tomu, co se ve vašem životě děje, jaký vliv na to měly události z minulosti a jak vás doteď ovlivňují. Tyto vzorce se přetváří tak, abyste se cítili ve svém životě dobře. Terapie je prostředkem sebepoznání a seberozvoje. Je pro mě důležité, abyste na sezeních pociťovali atmosféru bezpečí a důvěry. V takovém prostředí je možné mluvit o tom, co vás trápí, co je pro vás důležité a hledat nová řešení.

V rámci terapie si budeme všímat, co se odehrává v těle. Tělo je moudré, dobře ví, co vám přináší užitek a naopak. Techniky vybírám tak, aby byly doplňkem rozhovoru a aby podněcovaly práci na daném tématu.

Ceník

 • Individuální terapie 50 minut
  700 Kč
  * Možnost i telefonní / Skype konzultace
  * Balíček 10 sezení 6000 Kč
 • Párová a rodinná terapie 50 minut
  800 Kč
  * Balíček 10 sezení 7000 Kč

Objednaný termín sezení je závazný. V případě zrušení sezení z vaší strany méně než 48 hodin předem vám bude účtován storno poplatek ve výši 100 %.

Kontakt

Pro výběr termínu sezení mě kontaktujte telefonicky, e-mailem nebo skrze formulář.

Mgr. Klára Gelnarová
Tel.: +420 739 962 233
klara@poradenstvi-gelnarova.cz
www.facebook.com/Mgr.Klara.Gelnarova
Sezení probíhají na adrese: Jakubské náměstí 5, 602 00 Brno, 5. patro
IČO: 05994683 · Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku.

Napište mi

Zvažujete, že byste začali docházet na terapii, ale napadá vás k tomu spousta otázek, které vás brzdí a podněcují strach? Můžete mi napsat a nastínit svůj příběh. Při osobním setkání na terapii můžeme navázat na to, co jste mi již napsali.