Život máme ve svých rukou, je jen na nás, jak bude vypadat! Pokud si přejete, aby váš život nabral jiný směr, můžeme na tom začít pracovat společně.

Od roku 2011 do roku 2016 jsem působila v Centru Anabell, které se zaměřuje na pomoc lidem s poruchami příjmu potravy a kde jsem se věnovala individuálnímu, párovému i skupinovému poradenství, intervenční a lektorské činnosti. S tematikou poruch příjmu potravy mám mnohaleté pracovní zkušenosti.

Vystudovala jsem obor Sociální pedagogika a poradenství na Filozofické Fakultě Masarykovy univerzity, jsem absolventkou výcviku Telefonické krizové intervence a Internetového poradenství. Jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku v satiterapii. Pravidelně publikuji pro www.zena.cz a www.prozeny.cz. Věnuji se také psaní článků na svém blogu.

Pokud vás napadají jakékoliv otázky, neváhejte se na mě obrátit.

Terapie poruch příjmů potravy

Potýkáte se s poruchami příjmu potravy a nedaří se vám to změnit? Můžeme na tom začít pracovat společně.

Pomůžu vám hledat cesty, které povedou k tomu, že se do vašeho života začne navracet radost. Budeme směřovat k tomu, aby se jídlo stalo přirozenou, a ne děsivou, součástí vašeho života. Budeme se věnovat sebepoznání, osobnostnímu rozvoji, budování úcty a lásky k sobě samému, protože tyto oblasti jsou klíčem k odpoutání se od potíží s jídlem. Naučíme se vnímat tělo, jeho prosby a potřeby. Budeme se učit jej přijímat a respektovat, vkládat do něj důvěru.

Mentální anorexie, mentální bulimie, záchvatovité přejídání a jiné formy poruch příjmu potravy se dokáží nenápadně vkrádat do života. Člověk si myslí, že má vše pod kontrolou, až najednou zjistí, že to tak není. Pojďte to změnit a najít tak znovu vaše svobodné já.

Jak terapie probíhá?

Každý člověk je jiný a každému „sedí“ něco jiného. Proto se spolupráce s každým klientem liší. Společně na sezeních budeme objevovat cesty, které povedou k vašemu cíli. Budu vám podporou, průvodcem, budu vám poskytovat nové úhly pohledů, budu vám pomáhat se v situaci lépe zorientovat.

Je pro mě důležité, abyste na sezeních pociťovali atmosféru bezpečí a důvěry. Vše, co bude na sezeních vyřčeno, zůstane jen v prostorách poradny.

V rámci terapie se můžeme kromě rozhovoru věnovat technikám, které se zaměřují na tělo, je možné se učit relaxaci, pracovat s dechem nebo využít jiných terapeutických pomůcek. Techniky vybírám tak, aby byly doplňkem rozhovoru a aby podněcovaly práci na daném tématu. Vždy záleží na vás, jestli budete chtít techniku do terapie zařadit.

Poprvé na terapii?

Zvažujete, že byste začali docházet na terapii, ale napadá vás k tomu spousta otázek, které vás brzdí a podněcují váš strach? Ozvěte se mi. Nabízím vám možnost poznávacího videohovoru přes Skype zdarma. Jedná se o 30 minut, ve kterých mi můžete nastínit váš příběh. Dozvíte se více o tom, jak by terapie vypadala a co by obnášela.

Možná se zamýšlíte nad tím, jestli se toto téma týká i vás. Nápomocný vám může být článek Dieta nebo už jsem za hranou?, který vám může pomoci se lépe zorientovat v tom, jak to máte právě vy.

Ceník

 • Individuální terapie 50 minut
  700 Kč
  * Možnost i telefonní / Skype konzultace
  * Balíček 10 sezení 6000 Kč
 • Párová a rodinná terapie 50 minut
  800 Kč
  * Balíček 10 sezení 7000 Kč

Kontakt

Pro výběr termínu sezení mě kontaktujte telefonicky, e-mailem nebo skrze formulář.

Mgr. Klára Gelnarová
Tel.: +420 739 962 233
E-mail: klara@poradenstvi-gelnarova.cz
www.facebook.com/Mgr.Klara.Gelnarova
Adresa poradny: Masarykova 37, 602 00 Brno (5. patro, zvonek Centrum Anabell)

Napište mi